facebook


Z ostatniej chwili! Domofon ICE jest już na Facebooku, a także ma swój kanał na YouTube! Zapraszamy!

Aktualności

 

2018-04-13

Domofon ICE Budimex Dzieciom w GOLENIOWIE!

Pierwsza Gala w 2018!... Czytaj więcej >


2017-12-13

Gala Garwolinie

Gala w Garwolinie zakończyliśmy rok 2017!... Czytaj więcej >Więcej
O programie

Podniesienie bezpieczeństwa dzieci na drodze to podstawowy cel programu społecznego prowadzonego przez Budimex S.A - „Domofon ICE”.

Główną ideą programu jest wyposażenie uczniów w plastikowe karty zawierające dane ułatwiające - w razie wypadku - kontakt z ich najbliższymi. Kampania ma jednocześnie szerszy wymiar edukacyjny, promując wśród młodych ludzi zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.

Nie przypadkowa jest także nazwa programu - „Domofon”. Bezpośrednio odwołuje się ona do kluczowych założeń przyświecających akcji. Łączy w sobie kwestie bezpieczeństwa, kojarzy się z szybkim kontaktem z domem, z najbliższymi, a więc również z miejscem i otoczeniem, w którym czujemy się najlepiej.

Wszystkie objęte programem dzieci otrzymują karty w kształcie telefonu komórkowego wraz z etui posiadającym elementy odblaskowe i system łatwego mocowania do plecaka.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom już samo noszenie odpowiednio zamontowanego „Domofonu” zwiększy widoczność dziecka na drodze. Karta przygotowana jest według międzynarodowych standardów.

Skrót ICE (In case of emergency) jest znany ratownikom na całym świecie, a dane na karcie zapisane są w optymalny sposób umożliwiający ich szybkie odszukanie.

Główne założenia programu społecznego „Domofon ICE”:

  • dotarcie do szkół, dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz okolicznej policji, szpitali oraz oddziałów ratownictwa medycznego.
  • realne podniesienie bezpieczeństwa na drogach
  • edukacja dzieci i młodzieży dotycząca bezpieczeństwa na drodze
  • zapobieganie nieumiejętnej pomocy podczas wypadkuZamów kartę