Jazda pod wpływem alkoholu to jedno z poważniejszych przestępstw, jakich można dopuścić się na polskich drogach. Kierowca nie tylko ryzykuje poważnymi konsekwencjami prawnymi, ale taka jazda powoduje również duże zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Aby mieć więc pewność, że można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu, warto wyposażyć się w profesjonalny alkomat. Spośród naprawdę szerokiego wyboru różnorodnych modeli na szczególną uwagę zasługuje AF-300, czyli alkomat, który poradzi sobie w każdych warunkach.

Alkomat AF-300 — nowoczesny design

W przypadku alkomatu AF-300 na uwagę zasługuje w pierwszej kolejności wygląd zewnętrzny tego urządzenia. Nie wpływa on co prawda na samą skuteczność alkomatu, ale po prostu prezentuje się świetnie. Obudowa została wykonana ze szczotkowanego aluminium, co nie tylko nadaje elegancki wygląd, ale również chroni urządzenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami oraz zanieczyszczeniami.

Na uwagę zasługuje również czytelny, czterocyfrowy wyświetlacz LED z podświetleniem. To właśnie na nim można wygodnie odczytać, jaki jest wynik przeprowadzonego badania. Funkcja podświetlenia sprawia, że wyświetlacz jest czytelny nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Pozostając jeszcze przy wyglądzie zewnętrznym, AF-300 to bardzo kompaktowe urządzenie. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można wygodnie przechowywać go w kieszeni lub w torebce i zabrać go wszędzie tam, gdzie akurat jest potrzebny.

Alcoforce AF-300 — czuły i precyzyjny sensor

Warto teraz przyjrzeć się temu, co alkomat AF-300 ma do zaoferowania wewnątrz. Od razu uwagę zwraca niezwykle czuły oraz precyzyjny sensor elektrochemiczny. Należy mieć na uwadze, że takie komponenty są wykorzystywane w urządzeniach, z których na co dzień korzysta policja. Dokładność pomiaru to około 0,06 promila. Sprawia to, że użytkownik może spodziewać się naprawdę precyzyjnego wyniku. Alkomat pokazuje wyniki w zakresie od 0 do 3 promili. Można go więc wykorzystać w przypadku osób, które wypiły mało, jak i tych, które wyraźnie przesadziły z ilością alkoholu.

Samo przygotowanie urządzenia do rozpoczęcia pomiaru wynosi około 10 sekund. Jest to z pewnością zadowalający wynik. Co równie istotne, sam pobór próbki jest dosyć szybki i wynosi od 5 do 10 sekund. Sam alkomat komunikuje gotowość do działania oraz zakończenie badania za pomocą sygnałów akustycznych. W przypadku przekroczenia limitu alkoholu w powietrzu wyświetlacz zmieni kolor.

Alkomat Alcoforce AF-300 — niezawodne urządzenie

Podsumowując, alkomat Alcoforce AF-300 to z pewnością wysoce niezawodne urządzenie, które poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Jego dużą zaletą jest mobilność, co pozwala zabrać go w dowolne miejsce. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy ktoś wybiera się na urlop samochodem. Nie można także zapomnieć o czułym sensorze oraz wytrzymałości na uszkodzenia. Krótko mówiąc, AF-300 to urządzenie idealne dla każdego kierowcy.