W dobie pracy zdalnej typu home office dobry laptop jest na wagę złota. Jeszcze do niedawna w wielu branżach sprzęty biznesowe nie odgrywały większej roli, jako że w stacjonarnych siedzibach firm najczęściej znajdowało się już całe wyposażenie. Dzisiaj jednak czas postawić na laptop przenośny – w tej recenzji będzie to model Dell Latitude 7480. To bardzo popularny wybór, jeśli chodzi o laptopy poleasingowe. Czy jego popularność rzeczywiście ma przełożenie na działanie w praktyce?

Laptop Dell Latitude 7480 – podstawowa specyfikacja techniczna

Laptop Dell Latitude 7480 wyposażony został w procesor Intel Core i5, czyli jedną z najlepszych wersji dostępną obecnie na rynku. Standardowy dysk twardy typu SSD pomieści wszystkie niezbędne aplikacje, nawet jeśli w związku z wykonywaną pracą jest ich sporo. Specyfikacja techniczna tego modelu została dostosowana do potrzeb wymagających użytkowników, którzy laptop postrzegają przede wszystkim jako wydajne narzędzie pracy. Pod tym względem nic do zarzucenia nie można mieć również ekranowi LED. Przekątna 14 cali to doskonale znany w świecie komputerowym standard, natomiast wysoka rozdzielczość gwarantuje zachowanie wyraźnych szczegółów na obrazie i dobre odwzorowanie kolorów. Użytkownik decydujący się na wybór modelu Dell Latitude 7480 ma do czynienia z klasyczną matrycą o wykończeniu matowym, dzięki któremu nic nie odbija się od ekranu, szczególnie promienie słoneczne.

Dell Latitude 7480 – system operacyjny, porty i łączność

Wybierając konkretny egzemplarz modelu Dell Latitude 7480 warto od razu sprawdzić, czy zainstalowano w nim odpowiedni system operacyjny Windows. Ma to szczególne znaczenie w przypadku laptopów poleasingowych, jako że doświadczony sprzedający powinien w pełni przygotować urządzenie do pracy, również pod względem oprogramowania. Nawet w laptopach wcześniej używanych bateria trzyma długo, a więc pozwala na użytkowanie laptopa bez potrzeby nadmiernie częstego ładowania. Użytkownik może bez przeszkód korzystać z wielu portów łączności, w tym standardowego portu USB 3.0 i HDMI. Istotne są również łączności przez kartę sieciową, Bluetooth i moduł Wi-Fi.

Czy warto zdecydować się na zakup laptopa Dell Latitude 7480?

Powyższe pytanie z pewnością nie raz zadają sobie użytkownicy poszukujący dobrego sprzętu do codziennej pracy. Nie da się ukryć, że specyfikacja modelu Dell Latitude 7480 jest w tej kategorii wymieniana bardzo często. Producent wyposażył laptopa w charakterystyczny trackpoint, który pracownikom biznesowym z pewnością jest doskonale znany. Mimo dobrego przygotowania technicznego, które można opisywać bardzo obszernie, laptop wcale nie traci na prezencji. Wręcz przeciwnie – jest on bardzo lekki, szczególnie jak na urządzenie przeznaczone dla specjalistów. Na podstawie testów można przewidywać, że laptop Dell Latitude 7480 świetnie sprawdzi się w podróży służbowej z uwagi na swoje kompaktowe rozmiary i stosunkowo niską wagę.