Jednym z najważniejszych elementów wykorzystywanych przez kierowców i użytkowników maszyn są wbudowane w ich pojazdy hamulce. Ich zadaniem jest zmniejszenie prędkości poruszania się pojazdu lub całkowite jego zatrzymanie w razie potrzeby. Hamulce są układami, które składają się z wielu rozmaitych elementów, a wśród nich znajdują się m.in. okładziny szczęk, które zazwyczaj znajduje się w starszych hamulcach bębnowych. Właśnie takie okładziny ze sklepu Hermon przetestowane zostały do tej recenzji. Poniżej można zapoznać się z rezultatami przeprowadzonych testów.

Okładziny szczęk hamulcowych – recenzja

Już na pierwszy rzut oka widać, że okładziny szczęk hamulcowych są bardzo wysokiej jakości i charakteryzują się świetną trwałością. Oznacza to, że po założeniu będą one z pewnością służyć przez długi czas. Są to tzw. elementy ścierne, które w trakcie hamowania wchodzą w bezpośredni kontakt z bębnem, prowadząc do zatrzymania obracającego się koła. W zdecydowanej większości przypadków na rynku można nabyć okładziny szczęk hamulcowych wykonane ze świetnej jakości materiałów kompozytowych.

Zrealizowany test okładzin szczęk hamulcowych obejmował m.in. sprawdzanie sprawności hamowania podczas różnych warunków atmosferycznych i w różnym stanie zużycia. Rezultaty bardzo jasno wskazały, że produkt dostarczony przez sklep Hermon charakteryzuje się świetnymi właściwościami i trwałością, dzięki czemu będą one służyć i zapewniać skuteczne hamowanie przez długi czas. Doskonale sprawują się one niezależnie od warunków panujących na drodze, zapewniając użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Jakie sprężyny szczęk hamulcowych wybrać?

Innym elementem, który również ma duże znaczenie dla działania hamulca są sprężyny szczęk. To właśnie dzięki nim możliwe jest zakończenie hamowania. Zadaniem sprężyny jest odciągnięcie szczęk od ściany bębna, a więc zwolnienie hamulca. Wykorzystanie sprężyny jest konieczne ze względu na tłoczek, którego zadaniem jest dociśnięcie szczęk do bębna w celu zatrzymania koła. Te części również można nabyć w sklepie Hermon i również poddane zostały one testom. Rezultat jest bardzo wyraźny – dzięki nowym sprężynom wykonanym z użyciem nowoczesnych technologii hamulce działają sprawniej niż wcześniej, zapewniając lepsze i szybsze hamowanie.

Sprężyny hamulcowe różnią się rozmiarami i nie tylko oraz dostosowane są zazwyczaj do hamulców instalowanych w konkretnych pojazdach, więc ciężko będzie przedstawić takie, które najlepiej jest wybrać. Te, które dostępne są w sklepie Hermon, są jednak bardzo dobre i z pewnością można je polecić.

Jakie okładziny hamulcowe będą najlepsze?

Odpowiedź na to pytanie jest dosyć skomplikowana, gdyż okładziny dobiera się do konkretnych hamulców – ich rozmiaru i typu. Nie ma więc okładzin uniwersalnych, a co za tym idzie – do każdego pojazdu inne okładziny będą najlepsze. Te, które dostępne są w sklepie Hermon charakteryzują się jednak bardzo wysoką jakością i zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę, jeżeli zajdzie potrzeba wymiany tego konkretnego elementu.