Filtr automatyczny samoczyszczący RX to doskonała opcja, jeżeli chcemy cieszyć się optymalnie czystą wodą w całym budynku. W dzisiejszych czasach zyskujemy coraz większa świadomość jej znaczenia dla naszego zdrowia, samopoczucia, a także kondycji naszej skóry i włosów, dlatego warto stawiać na kompleksowe rozwiązania.

Dlaczego warto postawić na filtr automatyczny samoczyszczący RX?

Filtr automatyczny samoczyszczący to nowoczesny przyrząd, skonstruowany w oparciu o skuteczne technologie. Pozwala na bardzo dokładne, mechaniczne oczyszczenie wody z takich zanieczyszczeń, jak na przykład rdza czy muł, co jest w szczególności korzystne w budynkach ze starszą instalacją kanalizacyjną. Posiada system automatycznego płukania, a także wyspecjalizowany czujnik, który skutecznie blokuje przepływ wody w momencie wykrycia nawet najmniejszego wycieku. W filtrze obecny jest również czujnik odpowiadający za wyłączenie systemu w przypadku zbyt długiego bądź szybkiego płukania, natomiast miernik przepływu wody gwarantuje doskonałą regenerację wkładu po zużyciu konkretnej ilości wody. Filtr automatyczny samoczyszczący RX jest więc korzystny nie tylko pod względem oczyszczania wody, ale również w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa oraz kosztów eksploatacji.

Jak działa filtr automatyczny samoczyszczący?

Filtr automatyczny samoczyszczący RX przeznaczony jest do montażu na głównym ujęciu wody w budynku. Dzięki obrotowej głowicy możliwe jest jego zainstalowanie zarówno na pionowej, jak i na poziomej rurze, dzięki czemu sprawdzi się w zasadzie w każdym przypadku. Wspomniana głowica posiada elektroniczny wyświetlacz, który pozwala użytkownikowi na dostosowanie funkcjonowania urządzenia do jego potrzeb, a także jakości samej wody. Zatrzymane przez filtr zanieczyszczenia trafiają do kanalizacji, a cały proces przebiega w zasadzie bezobsługowo.

Parametry filtra automatycznego samoczyszczącego RX

W przypadku filtra automatycznego samoczyszczącego ciśnienie robocze wynosi od 1 do 6 barów, a przyłącze wody – ¾ cala. Urządzenie pracuje w temperaturze mieszczącej się w przedziale od 5 do 50 stopni Celsjusza i wymaga zasilania AC 100-240V DC 12 V, 1,5 A. Dokładność filtracji plasuje się na poziomie 50 mikronów, co świadczy o dużej skuteczności filtra i przekłada się na wymierne korzyści, odczuwalne podczas jego użytkowania.

Jakie zalety posiada filtr automatyczny samoczyszczący?

Wysoka skuteczność i wydajność filtracji to nie jedyne zalety filtra automatycznego samoczyszczącego RX. Warto wspomnieć, chociażby o szerokich możliwościach dostosowania urządzenia do swoich potrzeb, a także do jakości wody, dzięki czemu mamy szansę czerpać z tego rozwiązania jeszcze więcej korzyści. Co więcej, zapewnia nam ono nieprzerwany dostęp do czystej wody, nawet podczas przeprowadzanej regeneracji wkładu, której czas również możemy ustalić. Należy ponadto podkreślić, że filtr nie ulega zużyciu podczas wieloletniej eksploatacji, co zawdzięcza swojej dyskowej budowie. Filtr automatyczny samoczyszczący to moc korzyści dla domu oraz jego mieszkańców.