Wyposażona w wiele funkcji kuchenka mikrofalowa to szansa zarówno na odmrażanie, odgrzewanie, jak i przygotowywanie pysznych posiłków, które uratują nawet najbardziej zabiegane osoby. Dzięki temu potrawy mają szansę być niezwykle smaczne, nawet w krótkim czasie i przy użyciu zaledwie jednego urządzenia. Samsung MG23K3575AS opinie użytkowników ma bardzo dobre, co sprawia, że nie są to jedynie zbędne funkcje, a faktycznie przydatne programy cieplne do obróbki żywności. Jest to wariant o mocy 800 W i pojemności wynoszącej 23 l. Kuchenka mikrofalowa posiada 6 poziomów mocy, co sprawia, że możliwe jest użytkowanie jej wedle konkretnych w danym momencie potrzeb.

Samsung MG23K3575AS – recenzja

Elektronicznie sterowana kuchenka mikrofalowa posiada bardzo dużą liczbę programów, które będą niezwykle przydatne podczas podgrzewania czy przyrządzania posiłków z nieprzetworzonej żywności. Funkcja Quick Defrost jest sporym atutem, gdyż umożliwia bardzo szybkie rozmrażanie produktów, które podczas tego procesu nie tracą wartości odżywczych. Heat Wave Grill umożliwia z kolei podgrzewanie za sprawą równoczesnego wykorzystywania funkcji: grilla, odbicia ciepła, a także cyrkulacji gorącego powietrza. Sprawia to, że przygotowywana potrawa będzie nie tylko ciepła i gotowa do spożycia w środku, ale także ma szansę być zarumieniona z zewnątrz. Gotowaniu różnorodnych pokarmów, w tym ryb, drobiu i warzyw sprzyjają także programy Healthy Cooking. Umożliwiają one przygotowanie potraw bez dużego zastanawiania się nad konkretnymi ustawieniami. Zostały one opracowane w taki sposób, aby każde danie było przyrządzone idealnie.

Kolejnym atutem jest także powłoka Ceramic Inside, która sprawia, że sprzątanie jest jeszcze wygodniejsze i skuteczniejsze. Jest to również spora ochrona przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami, a także ma pozytywny wpływ na brak przenikania nieprzyjemnych zapachów. Dzięki niej mikrofala nie jest podatna na odbarwienia, które mogłyby się pojawiać za sprawą wysokiej temperatury i tłuszczu. Stanowi to ogromną zaletę, gdyż ma pozytywny wpływ na dłuższą eksploatację urządzenia i możliwość zachowania jego czystości.

Dodatkową kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest możliwość włączenia trybu ECO. Sprawia to, że zużycie prądu jest ograniczone do minimum, co ma bezpośrednie przełożenie na niższe rachunki, ale również na ekologiczny wymiar.

Nowoczesny wygląd sprawia, że kuchenka mikrofalowa staje się nie tylko praktycznym i funkcjonalnym narzędziem, ale również niezwykle designerskim elementem wyposażenia kuchni. Jest ona bardzo estetycznie wykonana. Połączenie srebra i czerni sprawia, że ma to niemal futurystyczny wydźwięk. Lekko zakrzywione brzegi sprawiają, że całość prezentuje się znakomicie. Dobrze opracowana szata graficzna i najnowsze technologie to kwestie, które z powodzeniem są elementami wyróżniającymi Samsung MG23K3575AS. Test jakości niemieckich naukowców potwierdził, że zastosowana powłoka Ceramic Inside przeciwdziała rozwojowi bakterii. Wszystko to sprawia, że model ten jest z pewnością warty zainteresowania.