Jeśli szukasz małej, aczkolwiek funkcjonalnej mikrofalówki, to dobrym rozwiązaniem może się okazać Samsung GE711K. Opinie na temat tego urządzenia są bardzo pozytywne. Do jednej z głównych zalet należy przede wszystkim jej gabaryt. Mikrofala ta ma pojemność 20l, jej wymiary wynoszą: 27,5 x 48,5 x 36,1 cm. Biało-czarny design z niebieskimi elementami przy pokrętłach sprawia, że będzie to doskonałe rozwiązanie dla każdej kuchni. Zarówno pod względem wizualnym, jak i gabarytowym. Moc działania to 750 W, a system sterowania jest mechaniczny. Mikrofala ta ma 7 różnych poziomów mocy, co sprawia, że możliwe będzie dopasowanie wszelkich parametrów do indywidualnych potrzeb.

Samsung GE711K recenzja

Wnętrze mikrofalówki wyposażone zostało w emalię ceramiczną, co stanowi jeden z większych atutów tego urządzenia. Konstruktorzy i inne osoby odpowiadające za tę kwestię zadbali, aby komora została pokryta materiałem, którego ślady eksploatacji nie będą tak duże, jak w przypadku mikrofali innych marek niż Samsung. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się niesamowitą trwałością, która ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania przez długie lata. Jest to bardzo istotne, aby wnętrz mikrofali miało nienaruszoną strukturę, gdyż może mieć to bezpośrednie przełożenie zarówno na wydajność urządzenia, jak i wpływ na obrabiane za jej sprawą produkty.

Dodatkowym atutem jest fakt, że ścinki mikrofali pokryte zostały specjalistycznym materiałem aktywnym, który na działanie antybakteryjne. Oprócz tego pochłania także wszelkiego rodzaju zapachy, co będzie miało wpływ na dalszą eksploatację i wygodę użytkowania. Kumulacja nieprzyjemnych zapachów mogłaby być nieprzyjemna, jednak w tym aspekcie producenci nie zawiedli.

Emalia ceramiczna ma szansę dzielnie podołać wszelkim zabrudzeniom, gdyż wystarczy użyć jedynie wilgotnej ściereczki, a po wszelkich niedoskonałościach nie będzie śladu. Stanowi to doskonałą wiadomość dla osób, które mają dość długiego szorowania kuchenki mikrofalowej, aby wyglądała ona w sposób reprezentatywny i higieniczny.

Samsung GE711K – testowanie różnorodnych rozwiązań z tego zakresu pozwoliło na wysnucie wniosków, że brak narożników w przestrzeni wewnętrznej również będzie miało bezpośrednie przełożenie na komfort oczyszczania środka mikrofali. Oprócz tego warto także nawiązać do drobnej obudowy, przez co mikrofala będzie mogła się znajdować nawet w mniejszych kuchniach.

Kuchenka ma trzy główne funkcje: rozmrażania, podgrzewania, a także grillowania. Moc mikrofali to 750 W, natomiast moc grilla przybiera wyższe wartości, ponieważ wynosi aż 950 W. Biorąc pod uwagę, że wszystkie te możliwości zamknięte są w tak małym urządzeniu, niezabierającym zbyt dużej przestrzeni w kuchni sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób mieszkających w kawalerce czy jako wariant wyposażenia domku letniego. Zadowolone powinny być także osoby, które nie potrzebują posiadać ogromnej mikrofali z milionem funkcji. To proste w obsłudze, posiadające wystarczającą ilość możliwości, w tym także niedrogie urządzenie większości użytkowników w zupełności wystarczy.